Пошуки шляхів миру на пострадянському євразійському просторі

11-16 червня 2018 року члени Асоціації політичних психологів України  взяли участь в організації і проведенні Міжнародної літньої школи «Пошуки шляхів миру на пострадянському євразійському просторі» (Searching for Paths to Peace in Post-Soviet Eurasian Space), яка відбулася в Інституті соціальної та політичної психології НАПН України та Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова в межах міжнародного проекту «Євразійський обмін з вивчення миру» (Eurasian Peace Studies Exchange Network).

В роботі Літньої школи взяло участь більше 50 учасників – представників різних країн світу (Норвегія, Німеччина, Киргизстан, Грузія, Україна, Канада, Іспанія, Сербія, Латвія, Китайська Народна Республіка, Фінляндія тощо).

Співорганізаторами Літньої Школи були: Арктичний університет Тромсо (Норвегія), Інститут соціальної та політичної психології НАПН України (Київ, Україна), Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (Одеса, Україна).

З вітальним словом для учасників виступив директор Інституту, почесний президент АППУ Микола Слюсаревський та керівник проекту і директор Центру вивчення миру Арктичного університету в Тромсо – Крістін Сміт-Сімонсен.

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Георгій Тука, який розкрив проблеми інтеграції і адаптації внутрішньопереміщених осіб у новому середовищі.  

Посол Норвегії в Україні Улє Тер’є Хорпестад висвітлив можливості і реальні приклади українсько-норвезької співпраці: “Norwegian-Ukrainian cooperation. Trends and prospects”.

Євгенія Рзаєва, керівник проекту «Дитяче містечко SOS» торкнулася важливого питання про можливості і реальні акти захисту дітей, які постраждали в умовах воєнного конфлікту (“Protection and Care of Children Affected by the Conflict in Eastern Ukraine”).

Начальник Управління цивільно-військового співробітництва збройних сил України, полковник Олексій Ноздрачов, висвітлив проблеми і перспективи цивільно-військового співробітництва в умовах воєнного конфлікту в Україні (“Civil-Military Cooperation in Conditions of Armed Conflict in Ukraine”)

В межах Літньої школи було проведено круглий стіл «Психологічна адаптація та реабілітація в умовах війни», на якому учасники, у тому числі і члени АППУ, обговорювали актуальні проблеми і завдання психологічного супроводу особи і спільноти в умовах війни .

Так, Президент АППУ Вадим Васютинський представив результати дослідження уявлень жителів Донбасу про те, хто винен у військовому конфлікті («Four Psychological Models of Blaming for the Military Conflict in Donbas Residents’ Opinion»).

 

Разом з Іриною Губеладзе обговорили проблеми і перспективи єднання родин внутрішньо переміщених осіб («Problems and Perspectives of IDP’s Families Unification»).

На основі результатів дослідження, яке було проведено і представлено Галиною Циганенко, учасники круглого столу також обговорили соціально-психологічні бар’єри налагодження взаєморозуміння між цивільними і військовимиMutual Understanding between Civilic and Military People: Social and Psychological Barriers»).

Валерія Лазаренко презентувала свої напрацюванння на тему “Особисті історії війни і миру у контексті простору і місця”(“Personal Stories of War and Peace in Context of Space and Place”)

Вікторія Балюта зосередилась на аналізі ілюзії порозуміння як чинника радикалізаії політичної поведінки молоді (“How Illusion of Understanding Determines Radical Political Behavior of Young People”)

З програмою заходу в Києві та Одесі можна ознайомитися, перейшовши за відповідними посиланнями.