Інтеграційні можливості сучасної психології та шляхи її розвитку

Члени Асоціації політичних психологів України взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Інтеграційні можливості сучасної психології та шляхи її розвитку» (10-11 жовтня 2019 року, м. Запоріжжя).

Президент Асоціація політичних психологів України Вадим Васютинський презентував доповідь «Психологічна структура атрибуції молоддю міжособових провин».

Зокрема було представлено результати дослідження, основна мета яких полягає у з’ясуванні психологічного змісту уявлень студентів про провини, що мають місце в їх міжособових стосунках із найближчим оточенням. Науковець пояснив корені та історичні аспекти проблеми переживання почуття провини та наголосив, що переживання та оцінка взаємопровин у спілкуванні молоді з близьким оточенням розташовується з інтенсивністю в діапазоні між матір’ю (найменш звинувачувана особа) і особою з протилежними політичними поглядами (найбільш звинувачувана особа). А уявлення молоді про міжособові провини структурується на основі таких характеристик: соціальна і емоційна близькість, рівноправність або партнерство, часовий зв’язок із минулим або теперішнім.

Лариса Коробка виступила з доповіддю «До проблеми соціально-психологічної підтримки осіб, які зазнають стигматизаціїв різних суспільних суспільних середовищах»

Також було проведено круглий стіл на тему «Від політичного протистояння до порозуміння і співпраці: завдання та можливості психології», модераторами якого виступили президент Вадим Васютинський та Юлія Паскевська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЗНУ, експерт уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, член Асоціації політичних психологів України.

Цей науковий захід був приурочений до Всесвітнього дня психічного здоров’я і організований кафедрою психології факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету за підтримки лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, кафедри психології Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України та Асоціації політичних психологів України.

Детальніше про захід можна прочитати за посиланням